2016-2017 Güz Dönemi Secondos Başvuru İlanı

SECONDOS PROGRAMI

Secondos Programı Avusturya Innsbruck Üniversitesi ile Üniversitemiz arasında imzalanan pilot projedir. Bu proje çerçevesinde Avusturya’da bulunan Türk kökenli üniversite öğrencileri Türk kültürünü, yaşam tarzını ve eğitim sistemini daha yakında tanıyıp, ileride iki ülke arasında ilişkileri güçlendirmek amacıyla bir ya da iki dönem öğrenim göreceklerdir. Üniversitemizden Innsbruck Üniversitesi’nde eşdeğer bölümü olan T.C. vatandaşı olan  öğrenciler bu program kapsamında Avusturya’ya öğrenim görmek amacıyla gidebileceklerdir.

Başvuru Koşulları:

Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat, Eğitim, Mühendislik, Mimarlık, İlahiyat, İİBF ve Hukuk Fakültesi öğrencilerinden Innsbruck Üniversitesi’nde eşdeğer bölümü olanlar başvuru yapabilir. Bölüm bilgilerine http://www.uibk.ac.at/fakultaeten/ adresinden ulaşılabilir.

2016-2017 akademik yılı Güz  dönemi için toplam T.C. vatandaşı olan  2 öğrenci seçilecektir.

Hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri hariç; başvuran ve mülakat sınavına girmeye hak kazanan öğrencilerin en az A2 seviyesinde Almanca bilgisine sahip olması ve YDS ya da UÜ Erasmus İngilizce veya Almanca Dil Sınavı’ndan en az 60 almış olmaları ve GANO’larının en az 2,20/4,00 olması gerekmektedir. İngilizce, Almanca ve Fransızca Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin dil belgesi ibraz etmesine gerek yoktur.

2016/2017 akademik yılı Güz dönemi başvuru değerlendirmesinde Mülakat sınavı esas alınacaktır.

Secondos Programı bir dönem için gerçekleşebilir.

Secondos Programı ile Avusturya’ya giden öğrencilere herhangi bir hibe ödemesi yapılmayacaktır. Giden öğrenciler seyahat, barınma, beslenme ve diğer tüm giderlerini kendileri karşılayacaklardır.

Innsbruck Üniversitesi’ne öğrenim süresi boyunca harç ödenmeyecektir.

Başvuru tarihleri: 18-22.Nisan.2016

Başvuru belgeleri: Transkript ve Dil Sınav Sonuç belgesi.

Başvuru belgeleri Rektörlük Uluslararası İlişkiler Ofisine teslim edilecektir.

Mülakat Sınavı ve yeri: 27.Nisan.2016  Eğitim Fak. B-Blok 326 no’lu Büro saat:13:30

Başvuru sonuçlarının açıklanması: Sonuçlar 29.Nisan.2016 günü UÜ web sitesinden ve Secondos Değişim Programı sayfasında açıklanacaktır.

İletişim:

Secondos Kurum Koordinatörü: Yrd. Doç. Dr. Hikmet UYSAL (uysalh@uludag.edu.tr) Eğitim Fakültesi Alman Dili Eğitimi Anabilim Dalı Tel: 294 22 71

Uluslararası İlişkiler Ofisi Secondos Program Uzmanı: Uzm. Damla ELDELEKLİOĞLU(eldeleklioglu@uludag.edu.tr) Tel: 294 05 34

15/04/2016 12:32:52