Secondos Değişim Programı

Secondos Programı ilk olarak Avusturya Innsbruck Üniversitesi ile Üniversitemiz arasında imzalanan pilot projedir. 19 Eylül 2011 tarihinde üniversitemizi ziyarete gelen Innsbruck Üniversitesi yetkilileri Üniversitemiz ile beş yıl sürecek olan Secondos sözleşmesini hayata geçirmişlerdir. Üniversitemiz tarafından da olumlu karşılanan proje çerçevesinde Avusturya’da bulunan Türk kökenli üniversite öğrencileri Türk kültürünü, yaşam tarzını ve eğitim sistemini daha yakında tanıyıp, ileride iki ülke arasında ilişkileri güçlendirmek amacıyla bir ya da iki dönem öğrenim göreceklerdir. Aynı zamanda Üniversitemizden Innsbruck Üniversitesi’nde eşdeğer bölümü olan öğrenciler bu program kapsamında Avusturya’ya öğrenim görmek amacıyla gidebileceklerdir. 

Secondos Projesi ile Avusturya’ya giden öğrencilere herhangi bir hibe ödemesi yapılmayacak ve öğrenciler seyahat, barınma, beslenme ve diğer tüm giderlerini kendileri karşılayacaktır.

Secondos Programı ile giden öğrencilerin Innsbruck Üniversitesinde alacağı ders kredisinde (ECTS) bir sınır yoktur. Innsbruck Üniversitesi’ne öğrenim süresi boyunca harç ödenmeyecektir. 

Başvuru Şartları:

  • En az 2,20 GANO
  • En az B1 (60 puan) Almanca veya İngilizce dil belgesi

Programa başvurular ofisimiz tarafından ilan edilen tarihlerde alınacaktır.

Önemli Not: Uludağ Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu'nun yaptığı Erasmus sınavları da Secondos başvurularında geçerlidir.

Secondos Değişim Programı Kurum Koordinatörü: Yrd.Doç.Dr. Hikmet UYSAL

İletişim: +902242942271 - uysalh@uludag.edu.tr

 

Başvuru için aşağıdaki linki ziyaret ediniz.

http://intoffice.uludag.edu.tr/index.php/tr/Duyurular/oku.html?id=47&baslik=2015-2016+Secondos+De%C4%9Fi%C5%9Fim+Program%C4%B1+Ba%C5%9Fvurular%C4%B1

 

 

27/10/2015 10:47:28