2019 Sözleşme Dönemi Erasmus+ Staj Hareketliliği Başvurusu

 

2019 sözleşme döneminde (01 Nisan 2020-31 Mayıs 2021 tarihleri arasında asgari 2, azami 6 ay) Erasmus+ Staj ile gitmek isteyen öğrenciler bu seçim döneminde başvuru yapmalıdırlar.

Online Başvuru Tarihleri: 19 Kasım 2019 – 03 Ocak 2020 (12:00)

Online Başvuru Bağlantısı: http://ukey.uludag.edu.tr

Belge Teslim Son Günü: 03 Ocak 2020 (16:00)

Belge Teslim Yeri: Erasmus Ofisi

 

                                                  Başvuru için asgari şartlar;

 1. Öğrencinin üniversite bünyesinde örgün eğitim kademelerinin herhangi birinde (ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, tıpta ihtisas) bir yükseköğretim programına kayıtlı öğrenci olması
 2. Mezuniyet sonrası gerçekleştirilecek staj faaliyetinde UKEY üzerinden yapılacak olan başvurunun öğrenci mezun olmadan önce (halihazırda ön lisans, lisans veya lisansüstü öğrencisiyken) yapılmış olması. Başvuru tarihleri arasında, başvurusunu eksiksiz olarak yapmış ve seçilmiş öğrenciler stajlarını mezuniyet sonrası bir yıl (12 ay) içinde yapabilirler. Mezun olan öğrenciler başvuruda bulunamaz.
 3. GANO'nun ön lisans ve lisans için 2.20/4.00, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için 2.50/4.00 olması.
 4. Yabancı dil sınavı puanının staj yapılacak olan kurumun istediği dilde minimum B2 (75/100) olması.
 5. Mevcut öğrenim kademesi içerisinde daha önce faaliyetlerden yararlanılmışsa, yeni faaliyetle beraber toplam süre 12 ayı geçmemelidir.

 

            Asgari Şartlara sahip olan öğrenciler;

Kabul Mektubu (Acceptance Letter)*

*Asgari şartlara sahip olan öğrenciler staj yapılacak kurumdan Kabul Mektubu (Letter of Acceptance) almalıdır. Mektupta staj tarihleri gün/ay/yıl olarak net bir şekilde belirtilmiş olmalıdır. Ayrıca, mektup kurumun antetli kağıdına yazılmalı, imzalı, mühürlü olmalı ve imzalayan yetkilinin unvanı mutlaka belirtilmiş olmalıdır. Mektubun orijinaline gerek yoktur. E-mail yoluyla PDF olarak alınmış olması yeterlidir.

Karşı kurumdan Kabul Mektubunu alabilen öğrenciler UKEY üzerinden (http://ukey.uludag.edu.tr) online başvuru yapmalıdırlar. Kabul Mektubu olmadan online başvuru yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz olacaktır.

 

       Kabul mektubunu alabilen öğrenciler;

 • Sisteme http://ukey.uludag.edu.tr adresinden kullanıcı adı olarak öğrenci numaranız, şifre olarak da otomasyon şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.
 • Giriş yaptıktan sonra “ERASMUS BAŞVURULARI”na tıkladığınızda soldaki sütunda “ERASMUS STAJ BAŞVURUSU” butonunu tıklayınız.
 • Açılan penceredeki “Yönerge”yi dikkatle okuyunuz ve “Okudum, anladım” kutucuğunu işaretleyip “DEVAM” butonunu tıklayınız.
 • Açılan sayfadaki GENEL BİLGİLER ve OKUL BİLGİLERİ sistemden otomatik olarak çekilmektedir. Bu bilgilerinizde (TC kimlik no, uyruk, fakülte/bölüm, sınıf, GANO gibi) herhangi bir yanlış ya da eksik varsa fakültenizin öğrenci işlerine başvurunuz. Bilgilerde herhangi bir hata olması durumunda başvurunuz geçersiz sayılacaktır.
 • BAŞVURU BİLGİLERİ ve İLETİŞİM BİLGİLERİ sizin tarafınızdan doldurulacak zorunlu alanlardır. Tamamladıktan sonra BAŞVURUYA DEVAM ET butonunu tıklayınız.
 • Gideceğiniz kuruma ait bilgileri ve tarihleri eksiksiz olarak doldurduktan sonra “KAYDET” butonunu tıklayınız.
 • DİL BİLGİLERİ sekmesinde BUÜ YDYO tarafından yapılan Erasmus Dil Sınavlarına girdiyseniz Yabancı Diliniz ve Puanınız sistemden otomatik olarak çekilecektir. “Yeni dil bilgisi ekleme” bölümüne, eğer varsa girmiş olduğunuz diğer yabancı dil sınav sonucunuzu girebilirsiniz. Geçerli sınavlar: Bursa Uludağ Üniversitesi Erasmus Dil Sınavı, Bursa Uludağ Üniversitesi Erasmus B2 Dil Kursu Sonuçları, Bursa Uludağ Üniversitesi Dil Sınavı (BUÜDS), YÖKDİL, YDS,  E-YDS ve ÖSYM’nin tanıdığı diğer sınavlar. Dil sınavları ya da puanları ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız Erasmus Ofisi ile iletişime geçiniz. Aksi takdirde, hatalı/eksik bilgi girişi olması durumunda başvurunuz geçersiz sayılacaktır. YÖKDİL, YDS, E-YDS ve ÖSYM’nin tanıdığı diğer dil sınavlarına sahip olup online başvuruda bu dil puanını ekleyen öğrencilerin, başvuru tarihleri içerisinde dil belgelerini Erasmus Ofisine teslim etmeleri gerekmektedir. Dil belgesini başvuru tarihleri arasında teslim etmeyen öğrencinin başvurusu geçersiz sayılacaktır.
 • Başvuru formunu görüntülemek için tıklayınız yazısını tıklayarak başvurunuzu PDF olarak kendi bilgisayarınıza kaydediniz ve çıktı alınız. Bu belge başvuru yaptığınızın göstergesidir. Başvuru süresi bittikten sonra görüntülenemez. Sistemdeki herhangi bir hata nedeniyle başvurunuz ile ilgili sorun yaşamanız durumunda bu belgeyi kanıt olarak kullanabilirsiniz. Başvuru sırasında girilecek eksik/yanlış bilgiler başvurunuzun iptaline yol açabilir. Bu yüzden tüm bilgileri doğru ve eksiksiz olarak giriniz ve PDF olarak verilen formdaki bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olunuz.
 • Başvuru süresi bitene kadar başvurunuzda istediğiniz değişikliği ve güncellemeyi yapabilirsiniz. En son yaptığınız ve kaydettiğiniz başvuru geçerli olacaktır.

Kabul Mektubu ve Başvuru Formunun Onaylanması ve Erasmus Ofisine Teslimi

Başvurunuzun geçerli olabilmesi için formun çıktısını almanız gerekmektedir. Fakülte/bölüm koordinatörünüz kabul mektubuna “Uygundur” yazıp imza atmalı ve başvuru formunun çıktısını da imzalamalıdır. Bu iki belgeyi Erasmus Ofisine en son 03.01.2020 (16:00) tarihine kadar teslim etmeniz gerekmektedir.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

19/11/2019 10:13:47