2017-Uludağ Üniversitesi Erasmus+ Staj Hareketliliği Başvurusu

 

2017– 2018 akademik yılında (01 Aralık 2017-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında asgari 2, azami 12 ay) Erasmus+ Staj ile gitmek isteyen öğrenciler bu seçim döneminde başvuru yapmalıdırlar.

Başvuru Tarihleri: 20 Eylül 2017- 07 Kasım 2017 (23.59)

Belge Teslim Son Günü: 09 Kasım 2017 (16.00)

Belge Teslim Yeri: Rektörlük Uluslarararası İlişkiler Ofisi

 

                                                  Başvuru için asgari şartlar;

1-Öğrencinin üniversite bünyesinde örgün eğitim kademelerinin herhangi birinde (birinci, ikinci veya üçüncü kademe)* bir yüksek öğretim programına kayıtlı öğrenci olması 

*Birinci kademe: ön lisans, lisans; ikinci kademe: yüksek lisans; üçüncü kademe: doktora, tıpta ihtisas

2- Mezuniyet sonrası gerçekleştirilecek staj faaliyetinde öğrenci başvurusunun öğrenci mezun olmadan önce (halihazırda önlisans, lisans veya lisansüstü öğrencisiyken) yapılmış olması gerekir. Başvuru tarihleri arasında, başvurusunu eksiksiz olarak yapmış ve seçilmiş öğrenciler stajlarını mezuniyet sonrası bir yıl (12 ay) içinde yapabilirler. Mezun olan öğrenciler başvuruda bulunamaz.

3-GANO'nun (Genel Akademik Not Ortalaması) 2.20/4.00 olması (Önlisans ve Lisans)

Yükseklisans ve Doktora öğrencileri için 2.50/4.00 olması.

4-Yabancı dil sınavı puanının minimum B1 (60/100) olması.

5-Mevcut öğrenim kademesi içerisinde daha önce faaliyetlerden yararlanılmışsa, yeni faaliyetle beraber toplam süre 12 ay’ı geçmemelidir.  

 

            Asgari Şartlara sahip olan öğrenciler;

Kabul Mektubu (Acceptance Letter)*

*Staj yapılacak kurumdan staj onay belgesi: Staj konusu ve staj tarihleri belirtilmelidir. Ayrıca, kurumun antetli kağıdına yazılmalı, imzalı, mühürlü olmalı ve imzalayan yetkilinin unvanı mutlaka belirtilmelidir.

Karşı kurumdan Kabul Mektubunu alabilen öğrenciler Online Başvuru formunu doldurmalıdırlar. (Kabul Mektubu olmadan online başvuru yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz olacaktır.)

 

       Kabul mektubunu alabilen öğrenciler;

Online Başvuru Formu http://ukey.uludag.edu.tr adresinden doldurulacaktır.

  • Sisteme girmek için Üniversitemiz ana sayfasındaki UKEY butonunu tıkladıktan sonra kullanıcı adı olarak öğrenci numaranızı, şifre olarak otomasyon şifrenizi girmeniz gerekmektedir.
  • Giriş yaptıktan sonra “ERASMUS BAŞVURULARI”na tıkladığınızda soldaki sütunda “ERASMUS STAJ BAŞVURUSU” butonunu tıklayınız.
  • Açılan penceredeki “Yönerge”yi dikkatle okuyunuz ve “Okudum, anladım” kutucuğunu işaretleyip “DEVAM” butonunu tıklayınız.
  • Açılan sayfadaki GENEL BİLGİLER ve OKUL BİLGİLERİ sistemden otomatik olarak çekilmektedir. Bu bilgilerinizde (TC kimlik no,  Uyruk, Fakülte/Bölüm, Sınıf, GANO gibi) herhangi bir yanlış ya da eksik varsa fakültenizin öğrenci işlerine başvurunuz.
  • BAŞVURU BİLGİLERİ ve İLETİŞİM BİLGİLERİ sizin tarafınızdan doldurulacak zorunlu alanlardır. Tamamladıktan sonra BAŞVURUYA DEVAM ET butonunu tıklayınız.
  • Gideceğiniz kuruma ait bilgileri ve tarihleri eksiksiz olarak doldurduktan sonra “KAYDET” butonunu tıklayınız.
  • DİL BİLGİLERİ sekmesinde UU YDYO tarafından yapılan Erasmus Dil Sınavlarına girdiyseniz Yabancı Diliniz ve Puanınız sistemden otomatik olarak çekilecektir. Bu bilgilerde bir hata varsa Erasmus Ofisi ile iletişime geçiniz.
  • “Yeni dil bilgisi ekleme” bölümüne varsa girmiş olduğunuz diğer yabancı dil sınav sonucunuzu girebilirsiniz. Burada sorun yaşarsanız Erasmus Ofisi ile iletişime geçiniz. Geçerli sınavlar: Uludağ Üniversitesi Erasmus Dil Sınavı, Uludağ Üniversitesi Erasmus Dil Kursu Sonuçları, Uludağ Üniversitesi Dil Sınavı (UÜDS), YDS, YOKDİL ve TOEFL.
  • Başvuru formunu görüntülemek için tıklayınız yazısını tıklayarak başvurunuzu pdf olarak kendi bilgisayarınıza kaydediniz ve çıktı alarak alınız. Bu belge başvuru yaptığınızın göstergesidir. Başvuru süresi bittikten sonra görülemez. Sistemdeki herhangi bir hata nedeniyle başvurunuz ile ilgili sorunlarda bu belgeyi kanıt olarak kullanabilirsiniz.
  • Başvuru süresi bitene kadar başvurunuzda istediğiniz değişikliği ve güncellemeyi yapabilirsiniz. En son yaptığınız ve kaydettiğiniz başvuru geçerli olacaktır.

Başvurunuzun geçerli olabilmesi için Formun çıktısını almanız gerekmektedir. Karşı kurumdan alınan kabul mektubu ve online başvuru formu ile bölüm koordinatörünüze gidip kabul mektubunun uygunluğu için gerekli onayı almanız ve bu iki belgeyi Rektörlük Uluslarararası İlişkiler Ofisine en son 09.11.2017 (16:00) tarihine kadar teslim etmeniz gerekmektedir. Başvuru sırasında girilecek eksik/yanlış bilgiler başvurunuzun iptaline yol açabilir. Bu yüzden tüm bilgileri doğru ve eksiksiz olarak giriniz ve pdf olarak verilen formdaki bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olunuz.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

20/09/2017 11:23:13