GÜNCEL-Corona (Covid19) Virüsü Hakkında Duyuru

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yapılan duyuru aşağıdadır. Duyurunun linki için tıklayınız.

Aralık ayında Çin’de görülen ve Avrupa’ya da sıçramış olan Corona (Covid-19) Virüsü ile ilgili olarak;

Türkiye Ulusal Ajansı; yararlanıcılarımızın Erasmus+ ve ESC Programları kapsamında virüsten etkilenen bölgelere yapacakları hareketliliklerine ilişkin programlarını, iptal veya erteleme yönünde yeniden gözden geçirmelerini önemle tavsiye etmektedir.

Virüsten etkilenen bölgelere ve bu bölgelerden ülkemize yapılacak hareketliliklerin iptal edilmesi, ertelenmesi veya farklı bir yerde gerçekleştirilmesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından “mücbir sebep” kabul edilecektir. Bu kapsamda, hareketliliklerinde değişiklik yapmak veya iptal etmek isteyen yararlanıcılarımızın Ajansımız proje uzmanları ile iletişime geçmesi önem arz etmektedir.

Yararlanıcılarımızın ihtiyaç hissettikleri anda bulundukları bölgeden sorumlu Türkiye Cumhuriyeti Başkonsoloslukları ile irtibata geçebileceklerini hatırlatırız:

Başkonsolosluklarımızın irtibat bilgilerine http://http://www.mfa.gov.tr/yurtdisi-teskilati.tr.mfa adresinden erişilebilmektedir.

  • Hareketliliğinde iptal veya erteleme yapmak isteyen öğrenci ve personelimizin Bursa Uludağ Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğü ile iletişime geçmesi gerekmektedir.
  • Öğrenim Hareketliliği öğrencilerinin erteleme yapması mümkün değildir. Hareketliliklerini ancak iptal edebilirler ve iptal etmeleri durumunda bir sonraki başvurularında -10 puan uygulaması yapılmayacaktır. İptal etmek isteyen öğrencilerin erasmus@uludag.edu.tr adresine e-posta ile bilgi vermesi gerekmektedir.
  • Staj Hareketliliği öğrencileri ve tüm akademik ve idari personelimiz ise; hareketliliklerini erteleyebilir veya iptal edebilir. Konu ile ilgili erasmus@uludag.edu.tr adresi üzerinden iletişime geçmeleri gerekmektedir.
28/02/2020 13:00:27